Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poezie ve škole

8. 12. 2008

Ahoj.. mám tu několik informací od Hanky Šustkové, která by ráda uspořádala nějaký den s poezií u nás ve škole.
 Tady jsem vám zkopírovala email co mi napsala..pokud vám to nedává smysl..asi vám to moc nevysvětlím, víc informací totiž nemám :-)

Ahoj,
tady ti jen posílám, co jsem psala řediteli
...Nežádám po Vás nic než jen svolení k takové akci, již bych chtěla uspořádat do letošních Vánoc. Představovala bych si to jako veřejné čtení třeba v Galerii v prvním patře nebo v jiných prostorách školy, kde by měly příležitost se vyjádřit jak literárně, tak i věcně slovně studenti všech věkových kategorií - mluvila jsem již předběžně s několika tvůrčími nadšenci školy, kteří mi přislíbili účast. Diskuze na téma Poezie solidární a nápomocná v tvarování společnosti, snad by mohla napovědět alespoň trochu o mínění naší generace a možná by se setkala alespoň s parciálním ohlasem. Nevím, nakolik by toto téma bylo pro trutnovské studenty zajímavé, ale chtěla bych Vás požádat, zda to mohu alespoň zkusit. Dohodla bych se s Vámi na termínu a připravila bych leták nebo něco, co by se dalo vyvěsit na nástěnku.
Věřím, že skromná diskuze by nemusela naši školu nijak zatížit, návdavkem by byla tato akce prezentována na Světových dnech poezie na jaře, možná v Římě, zatím nevíme. Každopádně bych ráda vytvořila bohatou dokumentaci a zapojila co nejvíce lidí.
 ...

a on napsal, že jo a rád - prej sehnat nějaký lidi se zkušenostma, ale to já nevím, koho myslel, ale jak do toho nějak dostat třeba Dvorskýho, kdo jinej by mohl pomoct?

no a představovala bych si to tak, že vyvěsíme nějakej plakátek na nástěknu, kdo všehcno by se zapojil? No a kdy by se to asi tak mohlo konat... připravili bysme si prostě nějakou poezii na tohle téma a nejlíp, kdyby tam byla ta diskuze, a taky aby někdo na tu diskuzi přišel.
Co říkali lidi na tvůrčáku, šel by do toho někdop z nich?
Mnoho pozdravů
Hanka

 

Tak budu ráda pokud se mi sem k tomu vyjárříte, protože já jsem vám to nějak zapomněla v pátek na tvůrčáku říct... 
Děkuju

Markét

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

***

(Lenny, 10. 12. 2008 18:10)

Ty seš teda truhlík... xD Na všechno zapomeneš... xDDD

...

(Lucka (Saravin), 8. 12. 2008 20:53)

Poezie solidární a nápomocná v tvarování společnosti - jde to nějak česky vysvětlit nebo intepretovat? páč abolutně netuším, o co go...natož připravit poezii na to téma (což se nechystám, páč prostě píšu, co mě napadne a ne pod záminkou nějakého tématu)...celkově netuším, co se snaží připravit, nedokážu si to představit

oki

(Markét, 8. 12. 2008 16:59)

oki tak jo...a ještě jednou se omluvuju, že jsem na to v pátek zapomněla...

jojojo

(ELvíra, 8. 12. 2008 16:35)

nojojo tak to zejtra na ICku proberem, Markét, ju?