Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pojďte něco podnikout

22. 11. 2008

Začnu netradičně...
Je krásné slunečné a zasněžené sobotní dopoledne a já při obvyklých domácích pracích myslím na své kamarády, na vás a říkám si, že se podle mě scházíme málo. Jasně, beru to čistě ze svého pohledu, ale pro mě je čekání na pátek vždycky stašně dlouhé a ta bez mála hodina a půl uteče jako pár minut.  
Chápu, že toho každý máme dost- školu, osobní koníčky, své další přátele, své drahé polovičky a samozřejmě tu nutnou chvíli pro regeneraci sama sebe. 
Ale přeci jen, nebylo by bezva scházet se častěji? 

//Nápady- kde a kdy- bych velice uvítala//

A za jakým účalem se scházet? 
- no tak třeba už jen proto, abychom si mohli popovídat o krásách a ošklivostech životního maratonu 
- abychom si mohli přečíst a podrobněji rozebrat (a třeba i zkritizovat) svá díla
- abychom se mohli podělit o novinky v literární, hudební, výtvarné ...(a já nevím jaké další) sféře
- mohli bychom zapřemýšlet, jak oživit fádní život trutnovských barbarů
- mohli bychom zkusit něco podniknout- výlet za uměním- nějaká galerie, rodiště nějakého spisovatele.. (atd.) 

... Jasně, problém jsou peníze...ne každý je má a né každý si je může snadno vydělat, ale to by se dalo nějak zařídit, ne? .. co třeba nějaká představení pro veřejnost?...nebo, já nevím... 
// Napadá vás něco?// 

Byla bych strašně ráda, kdyby jste mi sem k tomu něco (cokoliv) napsali... třeba i to , že je to úplná blbost... 
Mám vás všecky děsně moc ráda..... 
Markét 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

***

(Lenny, 7. 12. 2008 21:57)

Víš, Eli, já si nejsem uplně jistá, jestli se mi chce někde se předvádět před cizíma lidma... Na to asi úplně nemám povahu. Osobně mi úplně stačí to válení se u Hugouše nebo v Kafírně... :)

:-)

(Králíček, 7. 12. 2008 21:37)

Ahojky :-) Markét díky za báječný nápad...nebo spíš první krok k něčemu, nad čím asi sem tam všichni dumáme ;-) A díky vám všem, že mám i já nad čím dumat :-*

Zásadní otázkou tady asi je, zda budeme podnikat něco jen spolu ...nebo naše snahy rozšíříme a přizveme „širokou“ veřejnost ;-)

V prvním případě je to úplně snadné. Stačí dát dohromady časový plán a prostě zase někam vyrazit... A nejde ani o peníze, i kdyby se jednalo třeba jen o obyčejnou procházku nebo posezení ve škole nad hrnkem čaje... Hlavním cílem je být spolu, ne?

V případě druhém je to asi problematičtější... Tak co kdybychom si prostě sem dali výčet všech - i těch nejbláznivějších nápadů- a pak si snadno ujasníme, co vlastně chceme a co ne a třeba se nám podaří i to, že se na něčem shodneme ;-)

Tak...můj bláznivý nápad číslo jedna (snad přijdou i další :-D)

Přemýšlela jsem o nějakém SPOLEČNÉM autorském večeru... ale ne jen tak ledajakém...Co takhle uspořádat takové posezení v čajce. Mohli bychom si připravit program...přečíst pár básní, úvah...? Udělala bych to možná méně „svázané“. Dala bych větší prostor tomu, abychom si mohli s lidmi jen tak popovídat o různých tématech a tak...prostě posezení u čaje :-) Myslím, že by bylo v celku příjemné dozvědět se více o lidech a nechat je, aby se dozvěděli více oni o nás... Třeba by se nám povedlo někoho podpořit v jeho tvorbě atd...

Rámcově bych to viděla asi takhle:
Domluvili bychom se v čajce...Myslím, že by to šlo, protože ta pani mi přišla v celku fajn a navíc bychom jí udělali spíše službu – „marketingový tah“:-)) Všichni si tam totiž asi něco objednají -> a tím pádem jí zvedneme tržbu... Prostě přitáhneme (snad) spoustu zákazníků ;-)

Zvolíme si nějaké datum a čas...no a třeba kdoví, pokud by se to ujalo, tak bychom pak mohli pořádat taková posezení pravidelně (jednou do měsíce...).

Mohli bychom to vždycky nějak tematicky specifikovat..nebo taky ne... Záleží na nás ;-)

Další otázka je, zda bychom chtěli a měli vybírat vstupné...???

No a pak už je jen zásadní otázka, jak na tuto akci upozornit a to asi taky nebude tak těžké... Letáky? Tisk?...???

Jo a na závěr – velký HOP NA BALÍK ;-) ale lepší je vyskočit na ten balík s přáteli než sám...protože si vždycky podáme pomocnou ruku ;-)

pozn. Napsala jsem dopis Ježíškovi, hadi pod stromečkem čekám tryskové letadlo nebo – v tom horším případě – sedmimílové boty :-))

PS1: Teď to zkritizujte, změňte, rozveďte, zavrhněte, odsouhlaste...no prostě cokoliv ;-)

PS2: Cokoliv – kromě hádek, ty jsou stejně k ničemu ;-) ;-)

no, ...na pováženou...

(Elvíra, 7. 12. 2008 17:00)

vždycky když někdo s něčim přišel, třeba divadlo, třeba scénky s poezií, vždycky jste to odsoudili... a jáí osobně si nemyslím že to byl blbej nápad... tak mi povězte, na co by se dalo říct jo, Lucko, Leni?... nebo něco vymyslete vy! ... přece podle mě, chce to tayk mírně akce, válet se někde u vodnice, ačkoli je to příjemný se v tý čajce slízt a poklábosit, to přece taky nejde věčně, ne?...

Děkuju

(Markét, 24. 11. 2008 20:55)

Děkuju za názory holky... bezva..pokecáme o tom v pátek ju?

...

(Lucka (Saravin), 24. 11. 2008 20:35)

Na tohmle je asi nejhorší, že existuje myšlenka, že by se mělo něco dělat, ale už není nápad, co dělat...nevim, na tohle by se měl možná vyhranit i jeden tvůrčák, kde by každej řekl, co ho zrovna napadne a když se to ostatním nelíbí tak je to prostě jen blbej nápad, ale mezi tím by se možná mohlo najít něco, na co se řekne: Proč ne? - pak by se to možná mohlo hnout. Ani nevím, jestli máme (kromě tvůrčáku) i nějaký jiný společný zájmy. Jestli ne, tak to asi u toho tvůrčáku zůstane, protože v jeho duchu moc rozvíjet nejde kromě času k němu určenýmu.

***

(Lenny, 23. 11. 2008 22:38)

Souhlas.. xDD